CILLENIO ANGELI (Raffaele)

Lot 149
Estimation :
300 - 350 EUR
CILLENIO ANGELI (Raffaele)
Orationes tres. I. Ante interpretationem Ciceronis Officiorum. II. Ante interpretationem Ciceronis Libri de perfecto oratore. III. De graecae latinaeq linguae praestantia. - Venetiis, Apud Bevilacquam, 1565. - In-4 br., couv. muette moderne, 32 pp. - (Mouillures sur toute la partie supérieure du volume). Avec : PIACENTINI (Dionisio Gregorio) De siglis veterum Graecorum opus posthumum et De Tusculano Ciceronis nunc crypta-ferrata d. Basilii Cardoni ... disceptatio apologetica. - Romae : sumptibus Venantii Monaldini... ex typographia Joannis Zempel, 1757. - Deux parties en un volume in-4 demi-vélin de l'époque, dos lisse, pièce de titre dorée, tranches jaspées brunes, XV-184-66 pp. - La 2e partie, précédée d'une page de titre particulière, est intitulée : De Tusculano M.T. Ciceronis nunc crypta-ferrata adversus p. Joan. Lucam Zuzzeri ... d. Basilii Cardoni ... disceptatio apologetica.
Mes ordres d'achat