BOULENGER (Jules Cesar)

Lot 92
Estimation :
500 - 600 EUR
BOULENGER (Jules Cesar)
Iul. Caesaris Bulengeri De circo Romano, ludisque circensibus ; ac Circi & amphitheatri venatione, liber. Cui accessit D. Ioan Chrysostomi ... Oratio de circo, ex vet. Graeco manusc. excerpta, nusquam hactenus edita ; cum eiusdem Bulengeri interpretatione. - Lutetiae parisiorum, Nivelle, 1598. - In-8 plein vélin souple, dos lisse, titre à l'encre, [1] f. de titre , 160 ff. - Première édition. Avec : BOULENGER (Jules Cesar) De conviviis libri quatuor [Accompagné de] De ludis privatis, ac domesticis veterum liber unicus [Et de] De pictura, plastice, statuaria libri duo. - Lugduni, Prost, 1627. - Trois ouvrages in-8 plein veau havane époque, dos à 5 nerfs et ornés, pièce de titre basane rouge, tranches jaspées rouges. - Reliures homogènes avec tomaisons I, II et III.
Mes ordres d'achat