ORDONNANCES & INSTRUCTIONS faictes par feux... - Lot 120 - Giquello

Lot 120
Estimation :
300 - 400 EUR
Résultat : 300EUR
ORDONNANCES & INSTRUCTIONS faictes par feux de bon[n]e mémoire les Roys Charles VIIe, Loys XIe, Charles VIIIe, Loys XIIe, et Francoys premier du nom. Extraictes [&] collationnees aux registres de la souveraine court de parlement a Paris. Ensemble plusieurs aultres ordon[n]ances, statutz, edictz et declarations faictes par les dessusditz roys. Adjouste en la fin dicelles les Ordonna[n]ces faictes par le roy Francoys jusques en lan mil cinq cens XXXIX. [Sous le titre]: On les vend a Paris en la rue Neusve nostre dame a lenseigne sainct Nicolas par Pierre sergent. [Au colophon]: Paris, Estienne Caveiller, [1539/1540]. In-8 gothique, vélin à recouvrement, dos lisse, tranches dorées et ciselées (Reliure moderne). Bechtel, O-233. Très rare édition imprimée par Étienne Caveiller et partagée pour Girault, de La Porte, Le Bret et Sergent. Exemplaire en parfaite condition, malgré le titre en fac-similé.
Mes ordres d'achat