DU CHASTEL (Pierre)

Lot 84
Estimation :
500 - 600 EUR
Résultat : 1 700EUR
DU CHASTEL (Pierre)
Le Trespas, obseques, & enterrement de treshault, trespuissant, & tresmagnanime François par la grace de Dieu Roy de France, treschrestien, premier de ce nom, prince clement, pere des arts & sciences. Les deux sermons funebres prononcez edictes obseques, l'ung à Nostre dame de Paris, l'autre à Sainct Denys en France. Paris, Robert Estienne, s.d. [1547]. 2 ouvrages en un volume in-8, basane fauve marbrée, dos lisse, tranches rouges (Reliure du XVIIIe siècle). Renouard, p. 71. Édition originale. Suivi de: CHAPPUYS (Claude). Le Sacre et couronnement du Roy Henri deuxieme de ce nom. Paris, Robert Estienne, s.d. [1547]. Édition originale, ornée d'un bois à pleine page représentant la scène du couronnement. Manques en queue de dos et sur le second plat.
Mes ordres d'achat