[MEZZADRI (Bernardino)]

Lot 378
Estimation :
300 - 350 EUR
Result : 150EUR
[MEZZADRI (Bernardino)]
Disquisitio historica de sanctis martyribus Cosma, et Damiano in duas partes distributa, in quarum prima SS. martyrum acta continentur ; in altera expenduntur monumenta basilicae, quae ipsis in Urbe erecta est. - Roma, typogr. Komarek, 1747. - In-4 plein vélin époque, dos lisse, titre à l'encre, tranches jaspées rouges, XII-90 pp., 2 planches gravées dépliantes - (Déboîté, planches déchirées sans manque). Avec : NERINI (Felice Maria) De templo et coenobio sanctorum Bonifacii et Alexii historica monumenta. - Romae, typogr. Apollinea, 1752. - In-4 plein vélin époque, dos à cinq nerfs, titre doré, tranches rouges, XXXI- 600 pp., 13 planches gravées sur cuivre, certaines dépliantes.