BANDINI (Angelo Maria).

Lot 32
Estimation :
300 - 400 EUR
BANDINI (Angelo Maria).
De Florentina Iuntarum typographia eiusque censoribus ex qua Graeci, Latini, Tusci scriptores ope codicum manuscriptorum a viris clarissimis pristinae integritati restituti in lucem prodierunt... - Lucae, typis Bonsignori, 1781. - Deux parties en un volume in-8 demi-vélin à coins début XIXe siècle, dos lisse et orné, pièce de titre basane havane, XLIV-144 pp., [2] ff., 281 pp., un grand tableau généalogique dépliant. - La seconde partie s'intitule: "Iuntarum typographiae annales..." -Peu commun complet des deux parties