Tripod neckrest. Wood with a beautiful patina... - Lot 129 - Binoche et Giquello

Lot 129
Estimation :
200 - 300 EUR

Tripod neckrest.

Wood with a beautiful patina of use.

Dinka, Ethiopia.

L. 21 cm - H. 17 cm.

Provenance :

- Emmanuel Bordier Collection